Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

[ Ekim 25, 2018 by admin 0 Comments ]

Nisa Akciğer

Kişisel Bilgiler

2007 yılında lisans eğitimimi tamamlayıp iş yaşamına adım attım. 2011 yılında mühendisliğe bütünsel bakma merakıyla, mühendislik yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Son dört senesi yönetici pozisyonunda olmak üzere yaklaşık 15 senedir telekomünikasyon sektöründe çalışmaktayım. Yöneticiliğimin ilk yılında koçlukla tanışmam büyük şanstı. Öğrenme, gelişme, güven, sağlıklı iletişim, üretme, kolaylaştırma, yenilik ve fark yaratma önemli değerlerim arasında olduğundan koçluk bana çok iyi geldi. Yolculuğuma NLP, Dönüşüm Koçluğu, Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimleriyle devam ettim. Üç senedir profesyonel olarak koçluk ve mentorluk yapmaktayım.

Yaklaşık bir yıldır teknoloji tarafındaki tecrübem ile koçluk ve mentorluk alanlarındaki deneyimlerimi birleştirerek Coach Magazine Turkey dergisinde yazı yazmaktayım. Aynı zamanda Coach Magazine Turkey ve Global dergilerinin Global İlişkiler ve Haber Koordinatörüyüm.

Koçluğun bana kazandırdığı bakış açısıyla wellbeing dünyasına ilgi duymaya başladım. Bütünsel iyilik hali heyecanla ve keyifle öğrenmeye devam ettiğim bir konu. Zihin, beden ve ruha bütünsel yaklaşan Access Bars da yine bu bakış açısıyla tanıştığım ve faydalandığım bir alan.

Liderliğin kişinin kendisine liderlik yapabilmesiyle başladığını fark ettiğim gün, bu kavrama daha iyi odaklanmaya başladım. Bu doğrultuda global bir sivil toplum kuruluşu olan JCI ile yollarım kesişti ve her an birçok liderle, liderlik modeliyle, eğitimiyle, yaklaşımıyla kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

[ Ekim 25, 2018 by admin 0 Comments ]

Rıza Kadılar

Biyografi

EMCC Mentorluk ve Koçluk Konseyi Dünya Başkanı olan Dr. Rıza Kadılar, Ankara Fen Lisesi’nden sonra ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisansını, HEC, Paris’de MBA ve Marmara Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde basın ekonomisi üzerine doktorasını yaptı. INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan “Strategic Bank Management” programını tamamladı. Profesyonel kariyerinde 1994 yılından günümüze kadar Paris, Londra, Amsterdam ve İstanbul merkezli bankalarda genel müdürlük de dahil olmak üzere üst düzey görevlerde bulunan Dr. Kadılar, bu süre zarfında üç kurumun kuruluşuna ve iki kurumun kapatılmasına liderlik etmiş, ayrıcı üç ayrı Avrupa ülkesindeki iştiraklerin birleştirilmelerinin sorumluluğunu yerine getirmiştir. Yayınlanmış beş kitabı olan Dr Kadılar’ın “liderlik”, “dijital dönüşüm”, “mentorluk ve koçluk” ile “kapsayıcı ve çevik liderlik” konularında çalışmaları bulunmaktadır. Önde gelen bazı kurumlarda bağımsız yöntetim kurulu üyesi olarak da görev almıştır. Teknoloji startup yatırımları yapan Dr. Kadılar mesleki kariyerinin yanı sıra English Speaking Union (ESU) Türkiye ve Çin-Türk Araştırma Merkezi (ÇİTAM) başkanı, “Institut du Bosphore” bilim kurulu üyesi, PERYON dijitalizasyon temsilcisi, TUSIAD Hollanda Görev Gücü başkanı ve Hisar Eğitim Vakfı mütevellisidir. Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde makaleleri yayınlanmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

[ Ekim 25, 2018 by admin 0 Comments ]

Semra Çeliktaş

Biyografi

Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İngilizce Bölümü mezunudur.

Suggestopedia ile İngilizce eğitimcisi, POY Practitioner , EIA Foundation akreditasyonuna sahip profesyonel koç / mentor, Access Consciousness – Access Bars kolaylaştırıcısıdır.

 

Radha Akademi kurucusu olup 2011’den itibaren dünyadaki tek terapi & eğitim bileşkesi  Suggestopedia yöntemi ile konuşma merkezli İngilizce eğitimi veren Türkiye’de iki kişiden biri, 2016’dan günümüze profesyonel olarak bireysel koçluk ve mentorluk ile birlikte ÇEV (Çelikel Eğitim Vakfı), TEV (Türk Eğitim Vakfı), ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği), ODD (Okul Destek Derneği) , Peryön ‘de gönüllü koç ve mentor  olan, 2017’den itibaren Access Bars Uluslararası Sertifikalı Uygulayıcı yetiştiren kolaylaştırıcıdır.

 

EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takım üyesi olan Çeliktaş, EMCC Türkiye , POY Türkiye ve ÇYDD üyesidir.

[ Ekim 25, 2018 by admin 0 Comments ]

Onur Salık Koç

Biyografi

17 yıllık kurumsal hayatımda bana ilham veren, motive eden ve gelişimime katkı sağlayan tüm insanlar kendiyle barışık ve mutlu insanlardı. Birlikte çalıştığım süre boyunca ruh ve bedenen sağlıklı olan bu kişilerin kendilerini ve ekiplerini çok daha iyi yönettiğini, ekibin potansiyelini çok daha iyi kullandığını gözlemledim. Kendi ekiplerimde de pozitif düşünceye, başarının paylaşılmasına ve fark yaratanların ödüllendirilmesine önem verdim. Kurumsal hayatın dışına çıktığımda başarılı insanların yaşam tarzlarını üçüncü bir göz olarak daha net görebildim. Bu deneyim ve gözlemleri uzman bir ekiple kurumsal hayat çalışanlarına aktarmak üzere Wellbeing Academy Türkiye’yi kurdum. ’

Wellbeing Academy Türkiye olarak mutlu kişilerin daha yüksek performans ve sadakat gösterdiğine, zihin, ruh ve bedenen dengede olan insanların da daha mutlu olduğuna, inanıyoruz. Buna yönelik olarak bireylerin çalışırken is ve özel hayatta mutluluğu yakalamaları için eğitim deneyimleri tasarlıyoruz.

Onur Salık Koç, kurumsal hayata bankacılık sektöründe Akbank Ticari Bankacılık Pazarlama MT olarak başladı. Perakende Bankacılığın kurulumu esnasında bu gruba geçerek kredilerden co-branded kartlara, CRM’den, yaşam stili segmentasyonu ve sadakat programı kurgulanmasına kadar birçok projede yer aldı. Bu arada Wharton School of Economics’de pazarlama eğitimi aldı. İkiz çocuklarının doğumunun ardından önceliklerinin değişimi ile satış takımına geçti. Şube müdürlükleri ve bölge satış müdürlüğünün ardından kendi serüvenini yaratmak üzere bankacılıktan ayrıldı.

Bankada büyük gruplara satış koçluğu ve MT’lere mentorluk yapmanın yanısıra eğitim ekibinde etkin olarak yer aldı. Eğiticinin eğitimi ve müdür eğitimleri ağırlıklı olmak üzere birçok eğitim verdi. Eğitime olan tutkusu bu sıralarda başladı.

Tarsus Amerikan Koleji ve Çukurova İngilizce İktisat Bölümünü tamamladı. Sabancı Universitesi ve Massachusetts Institute of Technology  (MIT) Leadership ortak program Executive MBA yaptı. İnsanın her daim kendini geliştirmesi gerektiğine inanıyor ve serüveni devam ediyor.

Canlı Destek
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?